ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na usługi szkolenia zawodowego dla osób zarejestrowanych w PUP w Czestochowie - kurs malarza, kurs palacza, kurs pomocnika elektryka-instalatora, kurs wykonywania bizuterii, kurs prawa jazdy kat.C
XMLTreść
PL-Częstochowa: Usługi szkolenia zawodowego
2010/S 153-236854
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
Usługi
SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA
I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE
Powiatowy Urząd Pracy
ul. K. Szymanowskiego 15
Do wiadomości: Anna Kukla
42-200 Częstochowa
POLSKA
Tel. +48 343706100
E-mail: kacz@praca.gov.pl
Faks +48 343243130
ul. K. Szymanowskiego 15
Do wiadomości: Anna Kukla
42-200 Częstochowa
POLSKA
Tel. +48 343706100
E-mail: kacz@praca.gov.pl
Faks +48 343243130
Adresy internetowe
Ogólny adres instytucji zamawiającej http://www.pup.czestochowa.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego
I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Agencja/Urząd regionalny lub lokalny
Inne Usługi rynku pracy
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie
Inne Usługi rynku pracy
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Przetarg nieograniczony na usługi szkolenia zawodowego dla osób zarejestrowanych w PUP w Czestochowie- kura malarza, kurs palacza, kurs pomocnika-elektryka, kurs wykonywania bizuterii, kurs prawa jazdy kat.C.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 1
Kategoria usług: nr 1
II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Kurs malarza - Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10–osobowej grupie (finansowanie ze środków Funduszu Pracy). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
1.2 Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Częstochowy.
Zamawiający zapewnia miejsce przeprowadzania zajęć praktycznych.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
1.3 Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 160 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
1.4 Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Należy przedstawić program zajęć, który musi zawierać minimum następujący zakres tematyczny:
— podstawowe prace malarskie,
— pomocnicze prace malarskie,
— rodzaje farb malarskich,
— gotowe wyroby malarskie,
— materiały do przygotowania podłoża,
— podstawy obliczania ilości materiałów,
— ręczne narzędzia i sprzęt - pędzle, wałki oraz sprzęt pomocniczy,
— rusztowania i drabiny do robót malarskich,
— aparaty do malowania natryskowego,
— przepisy bhp i ochrony ppoż.
Program zajęć musi zawierać w szczególności:
— nazwę i zakres szkolenia,
— czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
— wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
— cele szkolenia,
— plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oaz ich wymiar, z uwzględnieniem.
W miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
— treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
— wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych (z.
Wyszczególnieniem środków, które każdy uczestnik szkolenia otrzyma na własność),
— sposób sprawdzania efektów szkolenia,
— informację na temat miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych (adresu).
Z wyszczególnieniem informacji na temat warunków lokalowych, tj. czy sale dydaktyczne.
Posiadają dostęp do szatni, (przebieralni), czy sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę.
(ciepłą i zimną),
— informację na temat składników poczęstunku, który każdy uczestnik szkolenia otrzyma.
Podczas szkolenia.
Kurs palacza - Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
2.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
2.2. Miejsce szkolenia
Kursy winny odbywać się na terenie Koniecpola lub Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym na terenie gmin: Koniecpol, Przyrów, Dąbrowa Zielona, Lelów najłatwiej dojechać na szkolenie do Koniecpola lub Częstochowy.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza miejscem szkolenia. Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
2.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 80 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
2.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Program kursu winien obejmować minimum następujący zakres tematyczny:
— ogólne wiadomości,
— systemy ogrzewania i wentylacji,
— kotły CO, osprzęt i wyposażenie kotłów i instalacji,
— paliwa dla kotłów,
— procesy spalania,
— ekonomiczne wykorzystanie paliw,
— awarie - przyczyny i sposoby zapobiegania,
— zasady bhp,
— zasady udzielania pomocy,
— zajęcia praktyczne,
— oraz dodatkowo zagadnienia z zakresu ochrony środowiska.
Kurs pomocnik elektryka-instalatora - Pracy).
3.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10–osobowej grupie (finansowanie ze środków Funduszu Pracy). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010r.
3.2. Miejsce szkolenia
Zamawiający zapewnia miejsce przeprowadzania zajęć praktycznych. Zajęcia praktyczne będą odbywały się w odległości nie większej niż 30 km od Częstochowy. W związku z powyższym Wykonawca winien uwzględnić w preliminarzu kosztów takie pozycje jak: dojazd na miejsce zajęć praktycznych obejmujący liczbę dni kursowych w obie strony (dla całej grupy uczestników szkolenia np. busem). Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu na zajęcia teoretyczne z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
3.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 92 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
3.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Celem kursu jest przyuczenie do pracy w zawodzie pomocnika elektryka – instalatora. Kurs przeznaczony jest dla osób bezrobotnych, którzy będą pracować jako pomocnicy elektryków przy wykonywaniu prac instalacyjnych i eksploatacyjnych w obiektach budowlanych.
Program musi zawierać m. in. następujące treści:
— zasady bhp i ppoż. przy wykonywaniu zawodu pomocnika elektryka – instalatora oraz udzielanie pierwszej pomocy,
— osprzęt elektroinstalacyjny,
— klasyfikacja i sposoby montażu instalacji,
— wykonywanie bruzd pod instalację elektryczną w obiektach budowlanych,
— układanie instalacji elektrycznych w obiektach budowlanych,
— wykonywanie połączeń elementów instalacji elektrycznej w obiektach budowlanych,
— wykonywanie prac montażowych i eksploatacyjnych instalacji elektrycznych w obiektach budowlanych,
— kurs wykonywania bizuterii - Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
4.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
4.2. Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Częstochowy.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
4.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 150 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
4.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Należy przedstawić program zajęć, który musi zawierać minimum następujący zakres tematyczny:
— rodzaje narzędzi,
— konserwacja narzędzi,
— typy półfabrykatów (szpilki, druty, linki, zaciski, stopery, bigle) i inne materiały, które można wykorzystać do wyrobu biżuterii,
— zastosowanie chemii w wyrobie biżuterii (odświeżanie sczerniałych wyrobów, postarzanie srebra itp.),
— tworzenie kolczyków – techniki,
— tworzenie naszyjników - techniki,
— tworzenie bransoletek – techniki,
— kamienie półszlachetne – rodzaje kamieni,
— oraz dodatkowo zagadnienia z zakresu ochrony środowiska,
— kurs prawa jazdy kat.C - Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Instytucja winna przedłożyć aktualne(ważne minimum do 29.10.2010 r.) zezwolenie na prowadzenie szkoleń w zakresie prawa jazdy wydane przez właściwy organ zgodnie z ustawą z dnia 20.6.1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.
5.1 Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
5.2 Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Koniecpola. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Koniecpola.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
5.3 Liczba godzin szkolenia
Szkolenie musi zostać przeprowadzone zgodnie z programem stanowiącym załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27.10.2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów. Ma ono za zadanie przygotować jego uczestników do egzaminu państwowego z zakresu prawa jazdy kat. C.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
5.4 Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Szkolenie winno zostać przeprowadzone zgodnie z programem stanowiącym załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27.10.2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów. Ma ono za zadanie przygotować jego uczestników do egzaminu państwowego z zakresu prawa jazdy kat. C.
Program zajęć musi zawierać w szczególności:
— nazwę i zakres szkolenia,
— czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
— wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
— cele szkolenia,
— plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oaz ich wymiar, z uwzględnieniem w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
— treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
— wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych (z wyszczególnieniem środków, które każdy uczestnik szkolenia otrzyma na własność),
— sposób sprawdzania efektów szkolenia,
— informację na temat miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych (adresu) z wyszczególnieniem informacji na temat warunków lokalowych, tj. czy sale dydaktyczne posiadają dostęp do szatni, (przebieralni), czy sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną),
— informację na temat składników poczęstunku, który każdy uczestnik szkolenia otrzyma podczas szkolenia.
1.2 Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Częstochowy.
Zamawiający zapewnia miejsce przeprowadzania zajęć praktycznych.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
1.3 Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 160 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
1.4 Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Należy przedstawić program zajęć, który musi zawierać minimum następujący zakres tematyczny:
— podstawowe prace malarskie,
— pomocnicze prace malarskie,
— rodzaje farb malarskich,
— gotowe wyroby malarskie,
— materiały do przygotowania podłoża,
— podstawy obliczania ilości materiałów,
— ręczne narzędzia i sprzęt - pędzle, wałki oraz sprzęt pomocniczy,
— rusztowania i drabiny do robót malarskich,
— aparaty do malowania natryskowego,
— przepisy bhp i ochrony ppoż.
Program zajęć musi zawierać w szczególności:
— nazwę i zakres szkolenia,
— czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
— wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
— cele szkolenia,
— plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oaz ich wymiar, z uwzględnieniem.
W miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
— treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
— wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych (z.
Wyszczególnieniem środków, które każdy uczestnik szkolenia otrzyma na własność),
— sposób sprawdzania efektów szkolenia,
— informację na temat miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych (adresu).
Z wyszczególnieniem informacji na temat warunków lokalowych, tj. czy sale dydaktyczne.
Posiadają dostęp do szatni, (przebieralni), czy sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę.
(ciepłą i zimną),
— informację na temat składników poczęstunku, który każdy uczestnik szkolenia otrzyma.
Podczas szkolenia.
Kurs palacza - Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
2.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
2.2. Miejsce szkolenia
Kursy winny odbywać się na terenie Koniecpola lub Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym na terenie gmin: Koniecpol, Przyrów, Dąbrowa Zielona, Lelów najłatwiej dojechać na szkolenie do Koniecpola lub Częstochowy.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza miejscem szkolenia. Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
2.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 80 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
2.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Program kursu winien obejmować minimum następujący zakres tematyczny:
— ogólne wiadomości,
— systemy ogrzewania i wentylacji,
— kotły CO, osprzęt i wyposażenie kotłów i instalacji,
— paliwa dla kotłów,
— procesy spalania,
— ekonomiczne wykorzystanie paliw,
— awarie - przyczyny i sposoby zapobiegania,
— zasady bhp,
— zasady udzielania pomocy,
— zajęcia praktyczne,
— oraz dodatkowo zagadnienia z zakresu ochrony środowiska.
Kurs pomocnik elektryka-instalatora - Pracy).
3.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10–osobowej grupie (finansowanie ze środków Funduszu Pracy). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010r.
3.2. Miejsce szkolenia
Zamawiający zapewnia miejsce przeprowadzania zajęć praktycznych. Zajęcia praktyczne będą odbywały się w odległości nie większej niż 30 km od Częstochowy. W związku z powyższym Wykonawca winien uwzględnić w preliminarzu kosztów takie pozycje jak: dojazd na miejsce zajęć praktycznych obejmujący liczbę dni kursowych w obie strony (dla całej grupy uczestników szkolenia np. busem). Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu na zajęcia teoretyczne z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
3.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 92 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
3.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Celem kursu jest przyuczenie do pracy w zawodzie pomocnika elektryka – instalatora. Kurs przeznaczony jest dla osób bezrobotnych, którzy będą pracować jako pomocnicy elektryków przy wykonywaniu prac instalacyjnych i eksploatacyjnych w obiektach budowlanych.
Program musi zawierać m. in. następujące treści:
— zasady bhp i ppoż. przy wykonywaniu zawodu pomocnika elektryka – instalatora oraz udzielanie pierwszej pomocy,
— osprzęt elektroinstalacyjny,
— klasyfikacja i sposoby montażu instalacji,
— wykonywanie bruzd pod instalację elektryczną w obiektach budowlanych,
— układanie instalacji elektrycznych w obiektach budowlanych,
— wykonywanie połączeń elementów instalacji elektrycznej w obiektach budowlanych,
— wykonywanie prac montażowych i eksploatacyjnych instalacji elektrycznych w obiektach budowlanych,
— kurs wykonywania bizuterii - Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
4.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
4.2. Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Częstochowy.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
4.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 150 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
4.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Należy przedstawić program zajęć, który musi zawierać minimum następujący zakres tematyczny:
— rodzaje narzędzi,
— konserwacja narzędzi,
— typy półfabrykatów (szpilki, druty, linki, zaciski, stopery, bigle) i inne materiały, które można wykorzystać do wyrobu biżuterii,
— zastosowanie chemii w wyrobie biżuterii (odświeżanie sczerniałych wyrobów, postarzanie srebra itp.),
— tworzenie kolczyków – techniki,
— tworzenie naszyjników - techniki,
— tworzenie bransoletek – techniki,
— kamienie półszlachetne – rodzaje kamieni,
— oraz dodatkowo zagadnienia z zakresu ochrony środowiska,
— kurs prawa jazdy kat.C - Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Instytucja winna przedłożyć aktualne(ważne minimum do 29.10.2010 r.) zezwolenie na prowadzenie szkoleń w zakresie prawa jazdy wydane przez właściwy organ zgodnie z ustawą z dnia 20.6.1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.
5.1 Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
5.2 Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Koniecpola. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Koniecpola.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
5.3 Liczba godzin szkolenia
Szkolenie musi zostać przeprowadzone zgodnie z programem stanowiącym załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27.10.2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów. Ma ono za zadanie przygotować jego uczestników do egzaminu państwowego z zakresu prawa jazdy kat. C.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
5.4 Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Szkolenie winno zostać przeprowadzone zgodnie z programem stanowiącym załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27.10.2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów. Ma ono za zadanie przygotować jego uczestników do egzaminu państwowego z zakresu prawa jazdy kat. C.
Program zajęć musi zawierać w szczególności:
— nazwę i zakres szkolenia,
— czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
— wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
— cele szkolenia,
— plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oaz ich wymiar, z uwzględnieniem w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
— treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
— wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych (z wyszczególnieniem środków, które każdy uczestnik szkolenia otrzyma na własność),
— sposób sprawdzania efektów szkolenia,
— informację na temat miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych (adresu) z wyszczególnieniem informacji na temat warunków lokalowych, tj. czy sale dydaktyczne posiadają dostęp do szatni, (przebieralni), czy sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną),
— informację na temat składników poczęstunku, który każdy uczestnik szkolenia otrzyma podczas szkolenia.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
80530000
II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Tak
oferty należy składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
oferty należy składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
INFORMACJE NA TEMAT CZĘŚCI
CZĘŚĆ NR 1 NAZWA kurs malarza
1)KRÓTKI OPIS
Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Funduszu Pracy).
1.1 Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Funduszu Pracy). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
1.2 Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Częstochowy.
Zamawiający zapewnia miejsce przeprowadzania zajęć praktycznych.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
1.3 Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 160 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
1.4 Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Należy przedstawić program zajęć, który musi zawierać minimum następujący zakres tematyczny:
— podstawowe prace malarskie,
— pomocnicze prace malarskie,
— rodzaje farb malarskich,
— gotowe wyroby malarskie,
— materiały do przygotowania podłoża,
— podstawy obliczania ilości materiałów,
— ręczne narzędzia i sprzęt - pędzle, wałki oraz sprzęt pomocniczy,
— rusztowania i drabiny do robót malarskich,
— aparaty do malowania natryskowego,
— przepisy bhp i ochrony ppoż.
1.1 Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Funduszu Pracy). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
1.2 Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Częstochowy.
Zamawiający zapewnia miejsce przeprowadzania zajęć praktycznych.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
1.3 Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 160 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
1.4 Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Należy przedstawić program zajęć, który musi zawierać minimum następujący zakres tematyczny:
— podstawowe prace malarskie,
— pomocnicze prace malarskie,
— rodzaje farb malarskich,
— gotowe wyroby malarskie,
— materiały do przygotowania podłoża,
— podstawy obliczania ilości materiałów,
— ręczne narzędzia i sprzęt - pędzle, wałki oraz sprzęt pomocniczy,
— rusztowania i drabiny do robót malarskich,
— aparaty do malowania natryskowego,
— przepisy bhp i ochrony ppoż.
2)WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV)
80530000
3)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES
Bez VAT 16 000,00 PLN
4)WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA
5)INFORMACJE DODATKOWE NA TEMAT CZĘŚCI ZAMÓWIENIA
CZĘŚĆ NR 2 NAZWA kurs palacza
1)KRÓTKI OPIS
Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
2.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
2.2. Miejsce szkolenia
Kursy winny odbywać się na terenie Koniecpola lub Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym na terenie gmin: Koniecpol, Przyrów, Dąbrowa Zielona, Lelów najłatwiej dojechać na szkolenie do Koniecpola lub Częstochowy.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza miejscem szkolenia. Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
2.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 80 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
2.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Program kursu winien obejmować minimum następujący zakres tematyczny:
— ogólne wiadomości,
— systemy ogrzewania i wentylacji,
— kotły CO, osprzęt i wyposażenie kotłów i instalacji,
— paliwa dla kotłów,
— procesy spalania,
— ekonomiczne wykorzystanie paliw,
— awarie - przyczyny i sposoby zapobiegania,
— zasady bhp,
— zasady udzielania pomocy,
— zajęcia praktyczne,
— oraz dodatkowo zagadnienia z zakresu ochrony środowiska.
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
2.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
2.2. Miejsce szkolenia
Kursy winny odbywać się na terenie Koniecpola lub Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym na terenie gmin: Koniecpol, Przyrów, Dąbrowa Zielona, Lelów najłatwiej dojechać na szkolenie do Koniecpola lub Częstochowy.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza miejscem szkolenia. Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
2.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 80 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
2.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Program kursu winien obejmować minimum następujący zakres tematyczny:
— ogólne wiadomości,
— systemy ogrzewania i wentylacji,
— kotły CO, osprzęt i wyposażenie kotłów i instalacji,
— paliwa dla kotłów,
— procesy spalania,
— ekonomiczne wykorzystanie paliw,
— awarie - przyczyny i sposoby zapobiegania,
— zasady bhp,
— zasady udzielania pomocy,
— zajęcia praktyczne,
— oraz dodatkowo zagadnienia z zakresu ochrony środowiska.
2)WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV)
80530000
3)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES
Bez VAT 9 000,00 PLN
4)WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA
5)INFORMACJE DODATKOWE NA TEMAT CZĘŚCI ZAMÓWIENIA
CZĘŚĆ NR 3 NAZWA kurs pomocnika elektryka - instalatora
1)KRÓTKI OPIS
Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Funduszu Pracy).
3.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Funduszu Pracy). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010r.
3.2. Miejsce szkolenia
Zamawiający zapewnia miejsce przeprowadzania zajęć praktycznych. Zajęcia praktyczne będą odbywały się w odległości nie większej niż 30 km od Częstochowy. W związku z powyższym Wykonawca winien uwzględnić w preliminarzu kosztów takie pozycje jak: dojazd na miejsce zajęć praktycznych obejmujący liczbę dni kursowych w obie strony (dla całej grupy uczestników szkolenia np. busem). Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu na zajęcia teoretyczne z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
3.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 92 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
3.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Celem kursu jest przyuczenie do pracy w zawodzie pomocnika elektryka – instalatora. Kurs przeznaczony jest dla osób bezrobotnych, którzy będą pracować jako pomocnicy elektryków przy wykonywaniu prac instalacyjnych i eksploatacyjnych w obiektach budowlanych.
Program musi zawierać m. in. następujące treści:
— zasady bhp i ppoż. przy wykonywaniu zawodu pomocnika elektryka – instalatora oraz.
Udzielanie pierwszej pomocy,
— osprzęt elektroinstalacyjny,
— klasyfikacja i sposoby montażu instalacji,
— wykonywanie bruzd pod instalację elektryczną w obiektach budowlanych,
— układanie instalacji elektrycznych w obiektach budowlanych,
— wykonywanie połączeń elementów instalacji elektrycznej w obiektach budowlanych,
— wykonywanie prac montażowych i eksploatacyjnych instalacji elektrycznych w obiektach.
Budowlanych.
3.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Funduszu Pracy). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010r.
3.2. Miejsce szkolenia
Zamawiający zapewnia miejsce przeprowadzania zajęć praktycznych. Zajęcia praktyczne będą odbywały się w odległości nie większej niż 30 km od Częstochowy. W związku z powyższym Wykonawca winien uwzględnić w preliminarzu kosztów takie pozycje jak: dojazd na miejsce zajęć praktycznych obejmujący liczbę dni kursowych w obie strony (dla całej grupy uczestników szkolenia np. busem). Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu na zajęcia teoretyczne z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
3.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 92 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
3.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Celem kursu jest przyuczenie do pracy w zawodzie pomocnika elektryka – instalatora. Kurs przeznaczony jest dla osób bezrobotnych, którzy będą pracować jako pomocnicy elektryków przy wykonywaniu prac instalacyjnych i eksploatacyjnych w obiektach budowlanych.
Program musi zawierać m. in. następujące treści:
— zasady bhp i ppoż. przy wykonywaniu zawodu pomocnika elektryka – instalatora oraz.
Udzielanie pierwszej pomocy,
— osprzęt elektroinstalacyjny,
— klasyfikacja i sposoby montażu instalacji,
— wykonywanie bruzd pod instalację elektryczną w obiektach budowlanych,
— układanie instalacji elektrycznych w obiektach budowlanych,
— wykonywanie połączeń elementów instalacji elektrycznej w obiektach budowlanych,
— wykonywanie prac montażowych i eksploatacyjnych instalacji elektrycznych w obiektach.
Budowlanych.
2)WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV)
80530000
3)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES
Bez VAT 16 000,00 PLN
4)WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA
5)INFORMACJE DODATKOWE NA TEMAT CZĘŚCI ZAMÓWIENIA
CZĘŚĆ NR 4 NAZWA kurs wykonywania biżuterii
1)KRÓTKI OPIS
Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
4.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
4.2. Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Częstochowy.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
4.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 150 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
4.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Należy przedstawić program zajęć, który musi zawierać minimum następujący zakres tematyczny:
— rodzaje narzędzi,
— konserwacja narzędzi,
— typy półfabrykatów (szpilki, druty, linki, zaciski, stopery, bigle) i inne materiały, które można wykorzystać do wyrobu biżuterii,
— zastosowanie chemii w wyrobie biżuterii (odświeżanie sczerniałych wyrobów, postarzanie srebra itp.),
— tworzenie kolczyków – techniki,
— tworzenie naszyjników - techniki,
— tworzenie bransoletek – techniki,
— kamienie półszlachetne – rodzaje kamieni,
— oraz dodatkowo zagadnienia z zakresu ochrony środowiska.
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
4.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
4.2. Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Częstochowy.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
4.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 150 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
4.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Należy przedstawić program zajęć, który musi zawierać minimum następujący zakres tematyczny:
— rodzaje narzędzi,
— konserwacja narzędzi,
— typy półfabrykatów (szpilki, druty, linki, zaciski, stopery, bigle) i inne materiały, które można wykorzystać do wyrobu biżuterii,
— zastosowanie chemii w wyrobie biżuterii (odświeżanie sczerniałych wyrobów, postarzanie srebra itp.),
— tworzenie kolczyków – techniki,
— tworzenie naszyjników - techniki,
— tworzenie bransoletek – techniki,
— kamienie półszlachetne – rodzaje kamieni,
— oraz dodatkowo zagadnienia z zakresu ochrony środowiska.
2)WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV)
80530000
3)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES
Bez VAT 39 000,00 PLN
4)WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA
5)INFORMACJE DODATKOWE NA TEMAT CZĘŚCI ZAMÓWIENIA
CZĘŚĆ NR 5 NAZWA kurs prawa jazdy kat.C
1)KRÓTKI OPIS
Przewidziano do przeszkolenia 10 osób (szkolenie byłoby finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
4.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
4.2. Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Częstochowy.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
4.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 150 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
4.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Należy przedstawić program zajęć, który musi zawierać minimum następujący zakres tematyczny:
— rodzaje narzędzi,
— konserwacja narzędzi,
— typy półfabrykatów (szpilki, druty, linki, zaciski, stopery, bigle) i inne materiały, które można wykorzystać do wyrobu biżuterii,
— zastosowanie chemii w wyrobie biżuterii (odświeżanie sczerniałych wyrobów, postarzanie srebra itp.),
— tworzenie kolczyków – techniki,
— tworzenie naszyjników - techniki,
— tworzenie bransoletek – techniki,
— kamienie półszlachetne – rodzaje kamieni,
— oraz dodatkowo zagadnienia z zakresu ochrony środowiska.
Szkolenie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
4.1. Liczba osób i czas trwania szkolenia
Szkolenie powyższe zostanie przeprowadzone w jednej 10 – osobowej grupie (finansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego). Winno się ono rozpocząć w miesiącu wrześniu 2010 r.
4.2. Miejsce szkolenia
Kursy muszą odbywać się na terenie Częstochowy. Jest to podyktowane faktem, iż osobom bezrobotnym zamieszkałym poza miastem najłatwiej dojechać na szkolenie do Częstochowy.
Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
Wymagane jest aby sale dydaktyczne posiadały dostęp do szatni (przebieralni) oraz dostęp do sanitariatów wyposażonych w bieżącą wodę (ciepłą i zimną).
Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem osobom skierowanym na kurs, mieszkającym poza Częstochową (poza miejscem szkolenia). Zamawiający każdorazowo wskaże Wykonawcy imiona i nazwiska uprawnionych osób oraz maksymalną kwotę refundacji. Na podstawie tej informacji oraz biletów przekazanych przez uczestników kursu Wykonawca dokona w/w zwrotu i przekaże Zamawiającemu odrębną fakturę z tego tytułu. Koszt przejazdu uczestnika szkolenia nie stanowi elementu ceny ofert, jaką należy złożyć w postępowaniu.
4.3. Liczba godzin szkolenia
Należy przedstawić szczegółowy program wszystkich zajęć obejmujący minimum 150 godzin dydaktycznych (godzina szkolenia = godzina lekcyjna = 45 min.) przeznaczonych dla jednego uczestnika szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szkolenie realizowane musi być według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu (w przypadku gdy szkolenie rozpocznie się w inny dzień tygodnia niż poniedziałek i /lub zakończy się w inny dzień niż piątek, to liczba godzin zegarowych szkolenia może być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do przeciętnej liczby godzin zegarowych w tygodniu).
4.4. Minimalny zakres tematyczny szkolenia
Należy przedstawić program zajęć, który musi zawierać minimum następujący zakres tematyczny:
— rodzaje narzędzi,
— konserwacja narzędzi,
— typy półfabrykatów (szpilki, druty, linki, zaciski, stopery, bigle) i inne materiały, które można wykorzystać do wyrobu biżuterii,
— zastosowanie chemii w wyrobie biżuterii (odświeżanie sczerniałych wyrobów, postarzanie srebra itp.),
— tworzenie kolczyków – techniki,
— tworzenie naszyjników - techniki,
— tworzenie bransoletek – techniki,
— kamienie półszlachetne – rodzaje kamieni,
— oraz dodatkowo zagadnienia z zakresu ochrony środowiska.
2)WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV)
80530000
3)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES
Bez VAT 20 900,00 PLN
4)WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA
5)INFORMACJE DODATKOWE NA TEMAT CZĘŚCI ZAMÓWIENIA
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Tak
Zamawiajacy przewiduje udzielenie zamówień uzupłeniających, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 Prawa zamówień publicznych.
Zamawiajacy przewiduje udzielenie zamówień uzupłeniających, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 Prawa zamówień publicznych.
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Dla każdej części zamówienia warunek ten Zamawiający sprecyzował odrębnie.
— część I - kurs malarza.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 szkolenie grupowe w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, tj. kurs malarza oraz że usługi te zostały wykonane należycie.
Za szkolenie grupowe Zamawiający uzna szkolenie, w którym brało udział minimum 5 osób.
— część II - kurs palacza.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 szkolenie grupowe w zakresie kursu palacza oraz że usługi te zostały wykonane należycie. Za szkolenie grupowe Zamawiający uzna szkolenie, w którym brało udział minimum 5 osób.
— część III – kurs pomocnika elektryka- instalatora.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
— część IV - kurs wykonywania biżuterii.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
— część V - kurs prawa jazdy kat.C.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 szkolenie grupowe w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, tj. kurs prawa jazdy kat.C oraz że usługi te zostały wykonane należycie. Za szkolenie grupowe Zamawiający uzna szkolenie, w którym brało udział minimum 5 osób.
c) Dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Dla każdej części zamówienia warunek ten Zamawiający sprecyzował odrębnie.
— część I - kurs malarza.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
— część II - kurs palacza.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
III – kurs pomocnika elektryka- instalatora.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
— część IV - kurs wykonywania biżuterii.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
— część V – kurs prawa jazdy kat.C.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże iż dysponuje minimum jednym wykładowcom posiadającym.
— doświadczenie w postaci:
— minimum 3 przeprowadzonych kursów grupowych (dla min. 5 osób każdy) w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia kursów jest krótszy, to w tym okresie, z zakresu prawa jazdy kat.C.
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych.
W celu wykazania spełnienia warunku w postępowaniu dotyczącego braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych należy złożyć następujące dokumenty w formie oryginału lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną, z zachowaniem sposobu reprezentacji:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych (oryginał) – zał. Nr 3a do SIWZ;
b) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Prawa zamówień publicznych, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 Prawa zamówień publicznych – zał. Nr 3b do SIWZ;
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego o braku zaległości podatkowych lub, że Wykonawca uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymaniu w całości wykonania decyzji organu podatkowego (data wystawienia zaświadczenia nie może być wcześniejsza niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert);
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne albo, że Wykonawca uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymaniu w całości wykonania decyzji organu podatkowego (data wystawienia zaświadczenia nie może być wcześniejsza niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w podpunkcie b, c, d, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał techniczny, wiedzę i doświadczenie lub zdolności finansowe innych podmiotów (na podstawie art. 26 ust. 2b Prawa zamówień publicznych) jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedkłada pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
— część I - kurs malarza.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 szkolenie grupowe w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, tj. kurs malarza oraz że usługi te zostały wykonane należycie.
Za szkolenie grupowe Zamawiający uzna szkolenie, w którym brało udział minimum 5 osób.
— część II - kurs palacza.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 szkolenie grupowe w zakresie kursu palacza oraz że usługi te zostały wykonane należycie. Za szkolenie grupowe Zamawiający uzna szkolenie, w którym brało udział minimum 5 osób.
— część III – kurs pomocnika elektryka- instalatora.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
— część IV - kurs wykonywania biżuterii.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
— część V - kurs prawa jazdy kat.C.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 szkolenie grupowe w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, tj. kurs prawa jazdy kat.C oraz że usługi te zostały wykonane należycie. Za szkolenie grupowe Zamawiający uzna szkolenie, w którym brało udział minimum 5 osób.
c) Dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Dla każdej części zamówienia warunek ten Zamawiający sprecyzował odrębnie.
— część I - kurs malarza.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
— część II - kurs palacza.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
III – kurs pomocnika elektryka- instalatora.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
— część IV - kurs wykonywania biżuterii.
W przypadku tej części zamówienia Zamawiający nie precyzuje warunku.
— część V – kurs prawa jazdy kat.C.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże iż dysponuje minimum jednym wykładowcom posiadającym.
— doświadczenie w postaci:
— minimum 3 przeprowadzonych kursów grupowych (dla min. 5 osób każdy) w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia kursów jest krótszy, to w tym okresie, z zakresu prawa jazdy kat.C.
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych.
W celu wykazania spełnienia warunku w postępowaniu dotyczącego braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych należy złożyć następujące dokumenty w formie oryginału lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną, z zachowaniem sposobu reprezentacji:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych (oryginał) – zał. Nr 3a do SIWZ;
b) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Prawa zamówień publicznych, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 Prawa zamówień publicznych – zał. Nr 3b do SIWZ;
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego o braku zaległości podatkowych lub, że Wykonawca uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymaniu w całości wykonania decyzji organu podatkowego (data wystawienia zaświadczenia nie może być wcześniejsza niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert);
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne albo, że Wykonawca uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymaniu w całości wykonania decyzji organu podatkowego (data wystawienia zaświadczenia nie może być wcześniejsza niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w podpunkcie b, c, d, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał techniczny, wiedzę i doświadczenie lub zdolności finansowe innych podmiotów (na podstawie art. 26 ust. 2b Prawa zamówień publicznych) jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedkłada pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż posiada opłacone ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, zgodnej z przedmiotem zamówienia, na wartość minimum 50 000 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) - dotyczy wszystkich części zamówienia.
Na potwierdzenie warunku należy złozyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na wartość minimum 50 000 PLN, ważną co najmniej do dnia, w którym upływa termin składania ofert.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał techniczny, wiedzę i doświadczenie lub zdolności finansowe innych podmiotów (na podstawie art. 26 ust. 2b Prawa zamówień publicznych) jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedkłada pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż posiada opłacone ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, zgodnej z przedmiotem zamówienia, na wartość minimum 50 000 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) - dotyczy wszystkich części zamówienia.
Na potwierdzenie warunku należy złozyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na wartość minimum 50 000 PLN, ważną co najmniej do dnia, w którym upływa termin składania ofert.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał techniczny, wiedzę i doświadczenie lub zdolności finansowe innych podmiotów (na podstawie art. 26 ust. 2b Prawa zamówień publicznych) jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedkłada pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Na potwierdzenie warunku należy złozyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na wartość minimum 50 000 PLN, ważną co najmniej do dnia, w którym upływa termin składania ofert.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał techniczny, wiedzę i doświadczenie lub zdolności finansowe innych podmiotów (na podstawie art. 26 ust. 2b Prawa zamówień publicznych) jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedkłada pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż posiada opłacone ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, zgodnej z przedmiotem zamówienia, na wartość minimum 50 000 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) - dotyczy wszystkich części zamówienia.
Na potwierdzenie warunku należy złozyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na wartość minimum 50 000 PLN, ważną co najmniej do dnia, w którym upływa termin składania ofert.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał techniczny, wiedzę i doświadczenie lub zdolności finansowe innych podmiotów (na podstawie art. 26 ust. 2b Prawa zamówień publicznych) jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedkłada pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
III.2.3)Zdolność techniczna
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. cena. Waga 90
2. certyfikaty jakości świadczonych usług. Waga 10
1. cena. Waga 90
2. certyfikaty jakości świadczonych usług. Waga 10
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZZ-271-17/2010
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
23.8.2010 - 08:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 30 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 23.8.2010 - 08:30
Miejsce
Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie.
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie
SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
odniesienie do projektów i/lub programów: Europejskiego Funduszu Społecznego będzie finansowane w ramach projektu systemowego poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”, Działanie 6.1. Priorytet VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
5.8.2010
Załącznik nr 6 - harmonogram szkolenia
Załącznik nr 7 - preliminarz kosztów kusu
Załącznik nr 10 - wykaz części zamówienia przekazanych do realizacji przez podwykonawców
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia
Załącznik nr 4a i 4b- wykaz dośw. i kadry
Załącznik nr 5 - program szkolenia
Załącznik nr 1 - opis przedmiotu zamówienia
Załącznik nr 2 - formularz oferty
Załącznik nr 3 a i 3 b - ośw. z art .22 i art.24
Załącznik nr 8 -wykaz dokumentów
Załącznik nr 9 -wzory umów